آموزش کامل ترمیم مو و کراتینه در خانه

0
854

آموزش کامل ترمیم مو و کراتینه در خانه

شاید در مورد کراتین و نحوه اثر شامپوهای کراتینه مو جهت ترمیم مو و تقویت موی آسیب دیده اطلاعی داشته باشید .کراتین نوعی پروتئین ساختاری است که به طور طبیعی در ساختار مو، پوست و ناخن‌ها وجود دارد و در اندام‌های داخلی، بافت عضلات و غدد بدن انسان وجود دارد.در واقع کراتین از پر، شاخ و پشم حیوانات مختلف، تولید شده است.

آموزش کامل ترمیم مو و کراتینه در خانهو همچنین از کراتین برای موهای سوخته و آسیب دیده استفاده می شود. درمورد موهایی که در اثر رنگ و دکلره زیبایی خود را از دست می دهد باید حتما از شامپو کراتینه استفاده شود.

آموزش کامل ترمیم مو و کراتینه در خانهکاربرد کراتین در زیبایی و سلامت موها

کراتین سبب رشد و تقویت و ترمیم موها می شود. کاهش پروتئین کراتین موجب ایجاد مشکلاتی نظیر شکنندگی، وز شدن، موخوره و کدر شدن موها می‌ شود.لایه‌های سلولی به نام کوتیکول مو، کراتین موجود در محصولات حاوی کراتین را جذب می‌کنند.کراتین جذب شده باعث ترمیم مو و بازسازی سلول‌ها، تقویت ریشه و ساقه موها می‌شود و ظاهری زیبا و شاداب را به موها می‌بخشد.

آموزش کامل ترمیم مو و کراتینه در خانهانتخاب شامپو کراتینه

بسیاری از عوامل مثل رنگ ،گرما ، مواد شیمیایی،افزایش سن و …با عث می شود موها کراتین خود را از دست بدهند و باعث شکنندگی موها می شود .شما انتخاب شامپوهای حاوی کراتین یا شامپوهای کراتینه مو، باعث اتصال پروتئین کراتین به فولیکول مو می شود.این امر باعث تقویت و رشد موها و مانع ریزش موها می شود .

 

شامپو کراتینه مثل یک ماسک ترمیم کننده برای سلامت مو استفاده می شود . در خصوص استفاده از این نوع شامپو باید فواصل استفاده از آن را دقت داشته باشید. نباید به صورت روزانه از آن استفاده کرد.

آموزش کامل ترمیم مو و کراتینه در خانهاستفاده از شامپو فواید بسیاری دارد از جمله :

-ترمیم موهای سوخته، خشک و آسیب دیده
-جلوگیری از ریزش موها و از بین بردن موخوره
-صاف شدن موهای فر و از بین بردن حالت وزی مو در اثر کمبود پروتئین کراتین
-درخشندگی و براق شدن موها بدون استفاده از اسپری‌ها و ژل
-نرم کردن موها و راحت تر شانه شدن مو
-محافظت و استحکام بافت مو
-تامین سلامت و زیبایی موها در دراز مدت

 

زمان نیاز استفاده از شامپو کراتیه

-نازک شدن تار‌های مو
-کدر و شکننده شدن موها
-ریزش مو
-وجود موخوره و چند شاخه شدن انتهای موها
-موهایی که شانه زدنشان بسیار دشوار شده و نرمی و لطافت خود را از دست داده‌اند.

آموزش کامل ترمیم مو و کراتینه در خانهکراتینه کردن موها با شامپو کراتینه

کراتین کردن مستقیم موها توسط آرایشگرها در سالن آرایش انجام می شود .در این روش لایه‌های مو توسط ماده کراتینه پوشانده شده و بعد از مدت یک الی دو ساعت توسط آب شسته و سپس با سشوار خشک می‌شوند درست است این روش زیبایی موها را دو چندان می کند اما مضراتی هم برای مو دارد .ماده کراتینه‌ای که توسط آرایشگران در سالن‌های زیبایی استفاده می‌شود، حاوی مقدار زیادی فرمالدئید بوده و مجاورت با فرمالدئید باعث بروز مشکلاتی مانند؛ خونریزی بینی، اختلال در تنفس و مشکلات پوستی می‌شود.

افرادی که پوست های حساس دارند و خانم های باردار نباید از این نوع کراتین استفاده کنند .امروزه از شامپو‌های حاوی کراتین که دارای مقادیر کمتری از ماده مضر فرمالدئید در مقایسه با روش کراتین مستقیم هستند و به سلامت فرد آسیب نمی رسانند استفاده کنید.

آموزش کامل ترمیم مو و کراتینه در خانهمواظبت از موها بعد از کراتینه موها

بعد از آنکه از شامپو کراتینه استفاده کردید باید برای افزایش مدت زمان ماندگاری اثرات شامپوهای کراتینه، از شامپوهای فاقد سولفات و پارابن، استفاده شود.در زمان خرید شامپو برای شستشوی معمولی موها حتما باید به برچسب آن دقت کنید؛ زیرا شامپوهایی که حاوی موادی سدیم لوریل سولفات و یا آمونیوم لوریل سولفات هستند، برای افرادی که از شامپوهای کراتینه استفاده می‌کنند، مناسب نیستند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here