اپل آیدی کارت چیست؟ | آموزش وارد کردن اپل آیدی

0
213

اپل آیدی کارت چیست؟ | آموزش وارد کردن اپل آیدی

اپل آیدی کارتی، در کشورهایی به فروش می رسند که به دلیل تحریم و حذف این کشورها از لیست کاربران شرکت اپل، امکان ثبت نام به صورت معمول وجود ندارد. کارت اپل آیدی کارتیست که حاوی مشخصات پیش فرض ساختگیست تا ثبت اکانت دستگاه اپل شما، بدون دردسر صورت گیرد. کارت های اپل آیدی در بازار و فروشگاه های اینترنتی موجود هستند و می توان به راحتی تهیه کرد.

آموزش ساختن اپل آیدی با کارت اپل آیدی

برای ساختن اپل آیدی در آیفون و آیپد بهتر است قبل از شروع کردن، سیستم عامل آن را به آخرین نسخه به روز رسانی کنید زیرا اگر نسخه سیستم عامل شما ۱۰٫۲ یا حتی قدیمی تر باشد، شما مجبورید که هر کدام از سرویس های اپل را به صورت جداگانه فعال کنید که برای آن هم شما نیاز به اپل آیدی های متفاوت دارید. برای این که نسخه سیستم عامل را ببینید به این صورت عمل کنید:

Setting > General > About > Version

۱/ وقتی آپدیت را انجام دادید، برای شروع وارد تنظیمات شوید.
۲/ گزینه Sign in to your iphone را انتخاب کنید.
۳/ اپل آیدی و رمز را وارد کرده و Sign in را کلیک کنید.
۴/ ممکن است Apple ID Security در صفحه ظاهر شود که در این صورت شما نباید Continue را بزنید. به جای آن بر روی گزینه Other Options که در پایین صفحه قرار دارد کلیک کنید.

اپل آیدی کارت چیست؟ | آموزش وارد کردن اپل آیدی
۵/ بعد Don’t Upgrade که در پایین صفحه است را بزنید و در صفحه Terms & Conditions که بعد از آن باز می شود گزینه Agree را بزنید.

به توصیه اپل بهتر است که برای استفاده از تمامی سرویس های اپل از یک اپل آیدی استفاده کنید زیرا اگر شما چند اپل آیدی برای سرویس های مختلف داشته باشید این می تواند مشکلاتی برای شما ایجاد کند و گیج کننده هم باشد. اما اگر به هر دلیلی می خواهید که از چند اپل آیدی برای هر کدام از سرویس ها استفاده کنید این قدم ها را دنبال کنید:

اگر نسخه سیستم عامل شما ۱۰٫۳ است و یا بالاتر کافیست که با ورود به تنظیمات به قسمت Sign in to your iPhone بروید و برای هر سرویسی که می خواهید اپل آیدی متفاوت وارد کنید به همان قسمت بروید. مثلا اگر می خواهید اپل آیدی متفاوتی برای iTunes & App Store وارد کنید در این قسمت بر روی iTunes & App Store کلیک کنید و در قسمت اپل آیدی که به رنگ آبی درآمده، کلیک کنید و Sign Out شوید. سپس اپل آیدی که میخواهید را وارد کنید.

اگر هم نسخه قدیمی دارید که باید پس از ورود به تنظیمات، به طور جداگانه وارد هر سرویسی شده و اپل آیدی که می خواهید را وارد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here