تثبیت رنگ مو به بهترین نحو ممکن

0
95

تثبیت رنگ مو به بهترین نحو ممکن

خیلی از افراد هستند که مدتی بعد از رنگ کردن موهایشان شاهد کمرنگ شدن و تغییر رنگ هستند . بعد از رنگ کردن برای تثبیت رنگ موها به مراقب زیادی احتیاج دارند. عواملی که باعث از بین بردن رنگ مورد نظرتان می شود شامل  رطوبت مو ها ،شستشوی بیش از حد ، گرما ، آفتاب و استخر است .شما می توانید با آگاهی بیشتر از موهای رنگ شده مراقبت کنید .تثبیت رنگ مو به بهترین نحو ممکنچند راه کار مناسب برای شستشوی موهای رنگ شده

۱-برای شستن موهای تازه رنگ شده کمی صبر کنید :سعی کنید بلافاصله از شستن موهای رنگ شده خودداری کنید چون باعث پاک شدن رنگ موها می شود. حداقل برای شستن موهای رنگ شده تا ۲۴ ساعث باید صبر کنید .در صورت لزوم از آب سرد جهت شستشوی موهای رنگ شده استفاده کنید.

۲-کاهش تعداد دفعات شستشو :سعی کنید موهایتان را هر روز نشویید زیرا روغن طبیعی مو ازبین می رود.اگر موهایتان خیلی چرب و کثیف است می توانید از شامپو‌های خشک فرموله شده برای مو‌های رنگ شده استفاده کنید تا چربی موها را بگیرد و همچنین باعث حجم دادن موها می شود.تثبیت رنگ مو به بهترین نحو ممکنسعی کنید از شامپو مخصوص موهای رنگ شده استفاده کنید تا باعث رنگ پریدگی رنگ موهایتان نشود .شامپو‌ها باید فاقد سولفات و حاوی سیلیکون باشند تا به کوتیکول مو کمک شود رنگ را حفظ کند.

۳-شستشو با آب سرد : بسیاری از افراد متوجه نیستند و موهای رنگ شده را با آب داغ شستشو می دهند .آب داغ، کوتیکول مو را باز می‌کند و اجازه می‌دهد رنگ مو، از آن خارج و شسته شود، اما شما می‌توانید با آب سرد، از این اتفاق جلوگیری کنید.در پایان هم از نرم کننده استفاده کنید و بعد با آب سرد شستشو دهید.

 

مرطوب نگه داشتن موهای رنگ شده

از نرم کننده مخصوص موهای رنگ شده استفاده کنید :همانطور که برای موهای رنگ شده از شامپوی مخصوص استفاده می کنید  باید در انتخاب نرم کننده برای موهای رنگ شده هم دقت لازم را داشته باشید.رنگ کردن مو ها باعث خشک شدن موهای زیبای شما می شود پس نرم کننده مناسب برای مو‌های رنگ شده، کوتیکول را می‌بندد و به آبرسانی به مو‌ها کمک می‌کند

استفاده از روغن جوجوبا: در بعضی مواقع حتی استفاده از نرم کننده و شامپو مخصوص موهای رنگ شده هم کافی نیست .روغن های طبیعی مو به موهایتان کمک می کنند تا هم در حالت خیسی و هم در حالت خشکی رطوبت و رنگ خود را حفظ کنند.روغن جوجوبا یکی از روغن های طبیعی مو برای تثبیت رنگ و رطوبت موهایتان مورد استفاده قرار می گیرد.

تثبیت رنگ مو به بهترین نحو ممکنمراقبت از مو

بعضی از افراد بیش از حد از اتو مو و سشوار یا وسایل حرارتی برای حالت دادن موهای خود استفاده می کنند و این حرارت زیاد باعث ازبین بردن رنگ موها می شود.

سعی کنید موهای رنگ شده را همانند پوست خود از نورخورشید مراقبت کنید .اشعه ماوراء بنفش رنگ موهارا ازبین می برد پس از اسپری محافظت کننده SPF بر روی مو‌ها استفاده کنید.

 

چگونگی تثبیت تنالیته رنگ مو

استفاده از براق کننده مو : بعد از رنگ کردن موها از براق کننده حدود دو هفته استفاده کنید تا موهای رنگ شده درخشش خود را حفظ کند.

 

رنگ کردن ریشه موها

وقتی که ریشه موهایتان رشد می کند برای اینکه ریشه موها هم رنگ موهای رنگ شده شود .ریشه موها را با رنگ ، هم رنگ موهایتان رنگ کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here