تناسب اندام بعد از زایمان | مناسب ترین روش کاهش وزن

0
68
تناسب اندام بعد از زایمان | مناسب ترین روش کاهش وزن

تناسب اندام بعد از زایمان | مناسب ترین روش کاهش وزن

از دست دادن تناسب اندام یکی از معضلاتی است که بسیاری از خانم ها بعد از زایمان با آن روبه رو هستند که البته همین مساله هم می تواند دلیلی برای افسردگی بعد از زایمان باشد. برای کاهش وزن در این دوران نمی توانید به رژیم های سخت غذایی و یا ورزش های سنگین روی بیاورید زیرا شما انرژی زیادی از دست داده اید و در حال شیردهی هستید، پس باید تغذیه خوبی داشته باشید. در ادامه همراه ما باشید تا در زمان و نحوه کاهش وزن صحیح و تناسب اندام در این دوران شما را راهنمایی کنیم:

از چه زمانی می توانید ورزش را آغاز کنید:

تناسب اندام بعد از زایمان | مناسب ترین روش کاهش وزن

معمولا ۴ تا ۶ هفته طول می‌ کشد تا تغییراتی که در اثر بارداری و زایمان ایجاد شده‌اند، بهبود یابند. زمانی که پزشک شما بگوید می‌ توانید کارهای روزمره خود را انجام دهید، به شرطی که خود شما هم آمادگی کافی داشته‌ باشید، می‌ توانید یک برنامه‌ ی ملایم ورزشی را شروع کنید. پیاده‌ روی و نرمش های ملایم کششی و قدرتی بهترین ورزش برای شروع هستند. حداقل به مدت ۶ هفته پس از زایمان باید از ورزش های شدید و سختی مانند دویدن یا پرش خودداری کنید. اگر سزارین داشته‌ اید باید به مدت ۶ هفته از ورزشهای قدرتی شکم اجتناب کنید.

فراموش نکنید که مفاصل و رباط‌ های شما به مدت سه تا پنج ماه زمان می‌ برد تا قدرت گذشته را پیدا کند. بنابراین از انجام ورزش‌ های سنگین خودداری کنید.

چگونه باید شروع به ورزش کرد؟

تناسب اندام بعد از زایمان | مناسب ترین روش کاهش وزن

در ابتدا برای شروع با پزشک مشورت کنید و زمانی که آمادگی کافی را داشتید با ورزش های سبک شروع کنید. پیاده روی می تواند بهترین شروع برای شما باشد. بعد از مدتی می توانید ورزش های دیگر و البته ورزش های شکمی را آغاز کنید اما در ورزش کردن به این نکات توجه کنید:

قبل از ورزش با حرکات ملایم کششی بدن تان را گرم نمایید.

پس از پایان ورزش نیز با نرمش های کششی بدن تان را سرد کنید.

مراقب از دست رفتن آب بدن نیز باشید و مدتی پیش از ورزش و پس از آن، آب کافی بنوشید.

برای حفظ انرژی خود سعی کنید رژیم غذایی مغزی و سالمی‌ داشته باشید.

فراموش نکنید که باید صبور باشید. ممکن است برای بازگشتن به فرم بدنی مناسب به چندین ماه زمان نیاز داشته باشید.

برنامه مرتب و منظمی داشته باشید

تناسب اندام بعد از زایمان | مناسب ترین روش کاهش وزن

داشتن برنامه منظم ورزشی بسیار مهم است زیرا نداشتن همین یک نکته در ورزش کردن می تواند تمام زحمات شما را از بین ببرد. در ابتدا سعی کنید روزی نیم ساعت ورزش کنید. اگر نیم ساعت به طور مداوم نمی توانید ورزش ها را انجام دهید پس این نیم ساعت را در طور روز تقسیم کنید. هفته ای سه بار تمرین در هفته کافیست و بعد به مرور این زمان را به پنج روز در هفته برسانید.

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here