روش های خانگی و موثر درمان سرفه

0
79
روش های خانگی و موثر درمان سرفه

روش های خانگی و موثر درمان سرفه

سرفه ها به دلایل مختلفی ایجاد می شوند که در ابتدا برای درمان آن باید بدانید دلیل آن چیست. سرفه ها به طور معمول به عنوان یک سیستم دفاعی عمل کرده و باعث بیرون رانده شدن ترشحات اضافی و یا مواد خارجی از گلو می شوند. گاهی سرفه هایی که به دلیل بیماری های مختلف ایجاد می شوند فرد را اذیت کرده و باعث درد و شب بیداری ها می شوند که نیاز جدی به درمان دارند. امروز شما را با راه های درمان خانگی و موثر سرفه ها آشنا خواهیم کرد:

درمان سرفه خشک و شدید با آویشن

برای کسانی که از سرفه های شدید و خشک رنج می برند نوشیدن دم کرده آویشن می تواند بسیار موثر باشد.

بهبود سرفه خشک با گل ختمی

گل ختمی گیاهیست که خاصیت ضد سرفه و ضد التهاب دارد و به همین دلیل هم جوشانده آن می تواند سرفه های خشک را تا حد زیادی بهبود دهد.

درمان سرفه شدید با دم نوش های طبیعی

زنجبیل، پیازچه و عسل را به مدت یک ربع بجوشانید و چندین بار در طول روز از آن میل نمایید. این ترکیب در کاهش سرفه شدید موثر است.

دم نوش عناب و زنجبیل، جوشاندن چوب دارچین نیز برای درمان سرفه های شدید بسیار مفید است.

ترکیب نعنا و ثعلب نیز می تواند برای درمان سرفه مفید باشد. برگ های نعنا با مرطوب کردن گلو و شکستن موکوس خاصیت درمانی دارد. هم چنین شما می توانید نعنا را به صورت چای و یا بخور استفاده کنید و از اثرات مفید آن بهره ببرید.

درمان سرفه با عسل

روش های خانگی و موثر درمان سرفه
یکی از بهترین و موثرترین مواد غذایی در درمان سرفه عسل طبیعی می باشد. عسل با تسکین دادن گلوی تحریک شده و صاف کردن غشای مخاطی سرفه را کاهش می دهد. عسل را می توان با موادی مانند فلفل، لیمو، شیر و دارچین ترکیب نموده و میل کرد.

درمان سرفه با زردچوبه

زردچوبه دارای اثر دارویی است که می‌ تواند سرفه ( به ویژه سرفه های خشک ) را آرام کند. برای این کار کافیست به اندازه‌ی نصف فنجان آب را بجوشانید. یک قاشق چای خوری پودر زردچوبه، و یک قاشق چای خوری فلفل سیاه به آن اضافه کنید. هم‌ چنین می‌ توانید مقداری چوب دارچین نیز به آن اضافه کنید. این مواد را به مدت حدودا دو الی سه دقیقه بجوشانید. سپس یک قاشق غذاخوری عسل نیز به آن اضافه کنید. این دمنوش را آن‌ قدر مصرف کنید تا وضعیت‌ تان بهبود یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here