فناوری شارژ کیو آی چیست؟ | شارژر هوشمند

0
49

فناوری شارژ کیو آی چیست؟ | شارژر هوشمند

حتما شما هم به این مساله توجه کرده اید  که گاهی اوقات وقتی از شارژر دیگری برای تلفن همراهتان استفاده می کنید زمان شارژ شدن آن نسبت به شارژر تلفن خود تان متفاوت است و گاهی سریع تر یا کند تر عمل شارژ شدن انجام می گیرد. اما چرا این گونه است؟ چه چیزی در شارژر های انواع موبایل ها متفاوت است؟ آیا استفاده مداوم از شارژری که سریع تر شارژ می کند به موبایل آسیب می زند؟ در ادامه به جواب این سوالات پرداخته و شما را با فناوری آشنا می کنیم که این مشکلات را برای همیشه حل خواهد کرد.

در جواب این که شارژر ها با این که شبیه به هم دیگر هستند در چه چیزی تفاوت دارند باید گفت که هر دستگاه هوشمندی از قبیل موبایل، تبلت، آی پد و … می توانند جریان مشخصی را بین باطری، دستگاه و شارژر انتقال دهند و برای همین هم هست که هر شرکتی شارژر مناسب با جریان مناسب دستگاهش را در اختیار شما قرار می دهد. اما زمانی که شما از شارژر دستگاهی دیگر که جریان بیشتری را انتقال می دهد استفاده کنید، موبایل شما زودتر شارژ خواهد شد اما این کار به مرور زمان به باطری تلفن تان آسیب می زند.

فناوری شارژ کیو آی چیست؟ | شارژر هوشمند

فناوری پاور آی کیو Power IQ تکنولوژیست که شما را مطمئن می کند جریان مناسبی باطری دستگاه شما را شارژ می کند و باطری دستگاه تان عمر مفید طولانی تری خواهد داشت. این مدار در قسمت ورودی پاوربانک یا شارژر تعبیه می شود و کارش این است که تشخیص دهد چه میزان جریانی برای دستگاه شما مناسب است و با همان میزان باطری را شارژ می کند.

اگر دستگاه هوشمند گران قیمتی دارید و یا نمی خواهید موبایل تان باطری خود را زود از دست دهد استفاده از این تکنولوژی برای تان ضروریست.

فناوری شارژ کیو آی چیست؟ | شارژر هوشمند

یکی از شرکت هایی که از این فناوری در تمام دستگاه های خود استفاده می کند شرکت Anker انکر است که به شما این اطمینان را می دهد که عمر باطری و دستگاه شما طولانی خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here