همه چیز درباره استفاده از لوازم آرایشی ارگانیک

0
272

همه چیز درباره استفاده از لوازم آرایشی ارگانیک

امروزه بسیاری از افراد به دنبال محصولات ارگانیک هستند اما بسیاری شرکت‌های آرایشی-بهداشتی از مواد صدرصد ارگانیک استفاده نمی کنند و با برچسب ارگانیک محصولات خود را به فروش می رساند.

اصطلاح ارگانیک به چه معناست؟

واژه ارگانیک یعنی محصولات تولید شده از مواد کاملا طبیعی است .اگر محصولات از مواد مصنوعی ساخته شود کاملا بد . اگر از مواد طبیعی و ارگانیک ساخته شود کاملا خوب می دانند.

همه چیز درباره استفاده از لوازم آرایشی ارگانیکآنچه که درمورد شیمی سبز و محصولات ارگانیک باید بدانید

شیمی سبز شامل طراحی، ساخت و کاربرد یک محصول شیمیایی است.شیمی سبز با هدف طراحی محصولات شیمیایی که فرآینده تولید مواد را کاهش دهد .در حقیقت کاهش ضایعات مضر و حذف اثرات منفی است.شیمی سبز مواد شیمیایی ضروری اما خطرناک را کنار نمی گذارد اما به دنبال راه کارهایی هستند که با خطر کمتری تولید کند .

همه چیز درباره استفاده از لوازم آرایشی ارگانیکشیمی سبز تلاش می کند تا بسیاری از منابع مواد پایدار طبیعی در تولید محصولات ارگانیک استفاده کنند اما از نظر داروساز ها این کار ممکن نیست مثلا برای کنترل رشد باکتری ها و میکروب ها که مضر هستند باید از مواد نگهدارنده مصنوعی استفاده کرد.

همه چیز درباره استفاده از لوازم آرایشی ارگانیکنکته مهم در خصوص لوازم آرایشی ارگانیک

افراد به دنبال محصولات آرایشی ارگانیک هستند اما هیچ محصولی را پیدا نمی شود که صدرصد ارگانیک باشد چرا که این محصولات نیاز به مواد نگهدارنده مصنوعی دارند تا در برابر باکتری ها و قارچ ،کپک از بدن دفاع کند در حقیقت این مواد نگهدارنده در مواد طبیعی وجود ندارد و نمی تواند در برابر میکروب مانگاری داشته باشند.

 

تامین کنندگان محصولات آرایشی از نگهدارنده برای محصولات ارگانیک استفاده می کنند چون مواد طبیعی پایدار نیست و زود خراب می شود. بنابراین با استفاده از مواد نگهدارنده مصنوعی در لوازم آرایشی ارگانیک نمی توان گفت که محصولات صدرصد طبیعی هستند بلکه مواد اصلی این محصولات طبیعی هستند و از مواد شیمیایی کمتری استفاده شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here