همه چیز درباره بالیاژ مو و نحوه انجام آن

0
281

همه چیز درباره بالیاژ مو و نحوه انجام آن

بالیاژ مو یکی از متدهای جدید رنگ مو است که امروزه بسیاری از آرایشگرها از این روش برای رنگ کردن موها استفاده می کنند چون در این روش بالیاژ بیشتر با دست انجام می شود و برای تمامی موهای کوتاه و بلند به کار می روند و کار راه برای آرایشگرها راحت کرده است.

همه چیز درباره بالیاژ مو و نحوه انجام آنبالیاژ مو چیست؟

یکی از روش های رنگ کردن مو است .بالیاژ از لغت فرانسوی گرفته شده است.در واقع ارایشگر موها را در هوای آزاد رنگ می کند .بالیاژ مو یعنی رنگ کردن مو در هوای آزاد ،  تفاوت بالیاژ با هایلایت مو در این است که رنگ مو در ریشه، تیره‌ترین رنگ را دارد و به روشن‌ترین رنگ در قسمت ساقه و نوک مو می رسد . و با رشد موها اخلالی در رنگ مو ایجاد نمی کند و نیازی به ترمیم رنگ ریشه نیست.همه چیز درباره بالیاژ مو و نحوه انجام آنچند روش برای بالیاژ کردن مو

آنچه برای بالیاژ احتیاج دارید
• پودر دکلره
• کرم اکسیدان
• برس و کاسه‌ی رنگ موهمه چیز درباره بالیاژ مو و نحوه انجام آنمراحل انجام بالیاژ

رنگ کردن مو با روش بالیاژ بستگی به حجم ،بلندی و کوتاهی مو دارد .برای استفاده از این روش ابتدا مو را به یک سوم قسمت تقسیم کنید و بعد با کش ببندید سپس مواد دکلره را با اکسیدان مخلوط کرده و آن را به قسمت جلو سر به سطح مو بزنید بعد از آن برای قسمت پایینی مو با قلموی جدید مواد را به مو بزنید . نوک مو را کاملا به دکلره آغشته کنید. برای داشتن هایلایتی زیبا باید شکل V را روی هر قسمت کوچک از مو در آورید یعنی بین بالای هر قسمت هایلایت شده باید حدود ۳ سانت فاصله داشته باشد.

نمونه بالیاژ ساده (رنگ نسکافه‌ای)

مواد مورد نیاز:

رنگ نیمه دائم EQ از برند Redken

رنگ موی Blonder Freelights از برند Wella Professionals

باند بیلدر از Olaplex

همه چیز درباره بالیاژ مو و نحوه انجام آنفرمولاسیون رنگ مو‌ها:

فرمول A: رنگ موی نیمه دائم شماره ۷NB + ۷G + واریاسیون EQ+ اولاپلکس شماره ۱

فرمول B: اکسیدان ۹% + اولاپلکس شماره ۱ + Blonder Freelights

فرمول C: رنگ موی نیمه دائم شماره‌ی ۹P + ۹NW + واریاسیون EQ+ اولاپلکس شماره ۱

 

بالیاژ کردن مو:

اول با فرمولاسیون A مو‌ها را لولایت کنید. بعد با فرمولاسیون B روی مو را رنگ کنید. سپس با فرمولاسیون C به مو‌ها درخشش و برق بدهید.

 

نکات مهم 

بهتر است برای رنگ پایه در نوک مو ۹ یا ۱۰ استفاده کنید . می‌توانید برای ایجاد ۳ تا ۵ پایه تغییر در ریشه موی طبیعی رنگساژ را روی کل مو از ریشه تا نوک مو بزنید و مدت رنگساژ را بیشتر کنید. هر چقدر اکسیدان شما قویتر باشد ریشه موی طبیعی‌تر و روشن‌تر خواهد شد.

برای انجام بالیاژ از پشت سر شروع کنید و کار خود را در پشت سر و قسمت پس سر انجام دهید و سپس به جلوی سر بیائید.

برای مراقبت از مو‌های خود استفاده از شامپو و نرم کننده را فراموش نکنید. توجه داشته باشید رنگ مو‌های شما وقتی زیباست که موهایتان در سلامتی کامل به سر برند.

تفاوت بالیاژ با آمبره در این است که بالیاژ یک روش برای رنگ کردن مو‌هاست. یعنی می‌توان گفت که از روش بالیاژ برای آمبره کردن مو‌ها استفاده می‌شود.

توجه داشته باشید که اگر تصمیم دارید این تکنیک را برای اولین بار استفاده کنید به شما توصیه می‌شود حتما به آرایشگاه بروید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here