کولر های آبی را چگونه برای تابستان آماده سازی کنیم؟

0
80
کولر های آبی را چگونه برای تابستان آماده سازی کنیم؟

کولر های آبی را چگونه برای تابستان آماده سازی کنیم؟

با نزدیک شدن به تابستان هوا رو به گرمی می رود و استفاده از کولر ها الزامی می شود. بسیاری از مردم کولر ها را دوباره نصب و راه اندازی کرده و یا کولری جدید تهیه می کنند. کولر های جدید نیازی به آماده سازی زیادی ندارد و یک نصاب یا حتی خود فرد می تواند به راحتی آن را نصب کند. اما کولر های قدیمی که در طی فصل سرما کار نکرده اند نیاز به آماده سازی و راه اندازی دارند زیرا تمیز کردن و رفع اشکالات کولر پیش از شروع به کار، کارکرد کولر را بهبود داده، مصرف انرژی را کم و از هدر رفتن سرما هم جلوگیری می کند.

بیش از ۸۰ درصد مردم در ایران از کولر های آبی استفاده می کنند و دلیل آن هم مناسب بودن قیمت ( در مقابل قیمت کولر های گازی )، مصرف پایین برق و بازده نسبتا خوب است. اما این کولر ها معایبی هم دارند که هر چند وقت یک بار باید پاکسازی و سرویس شوند.
اگر کولرتان بو می دهد این کار را کنید:

پوشال کولر را بررسی کنید و اگر پوسیده بود آن را عوض کنید. اگر بو از بین نرفت یک فنجان مایع سفید کننده و یا شیشه شوی را داخل سینی کولر ریخته و سپس تنها پمپ آب را بزنید تا تمام فضای داخلی کولر آغشته به مواد شوینده شود. یک ساعت صبر کنید و بعد سینی کولر را خالی کرده و آن را بشویید و دوباره آب پر کنید.

پوشال ها را هر سال عوض کنید

برای کارکرد هر چه بهتر کولرتان پوشال هایی با کیفیت تهیه کنید و هر سال آن ها را تعویض نمایید. قبل از نصب پوشال های نو، کرکره های کولر را از رسوبات تمیز کنید. برای این کار از برس های سیمی استفاده کنید.

پمپ آب را بررسی کنید

پمپ آب را بررسی کنید تا رسوبات و یا پوشال باعث گرفتگی و مانع کارکرد آن نباشد. اگر متخصص نیستید به سیستم برق کولر دست نزنید و اگر فکر می کنید دچار مشکل شده از فردی ماهر کمک بگیرید.

جریان آب را بررسی کنید

جریان آب به کولر را از فلکه ورودی چک کنید تا گرفتگی و یا نشتی نداشته باشد. شناور را نیز کنترل کنید تا قبل از سرازیر شدن آب از کولر جریان آن قطع شود.

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here